top of page

Pilates dla jeźdźców
on-line

312166587_618433433404225_7742579086116178428_n.jpg
Rozciąganie na macie

Zapraszam na cotygodniowy trening pilates dla jeźdźców

w Twoim domu. 

Wypróbuj 

Zapisz się do grupy treningowej

Jeśli chcecie wzmocnić swoje ciało, zwiększyć jego mobilność, poprawić swoją postawę i koordynację w siodle. Zmniejszyć niepotrzebne napięcia, jeździć i oddychać w siodle swobodniej ,to moje zajęcia będą pomocne. 

IMG_0667.PNG

Co pilates zmienia
w ciele?

Siła mięśni

Trening pilates pomaga wzmacniać ciało bardzo równomiernie. Angażuje wiele mięśni. Wyrównuje ich napięcie i wspiera harmonijne funkcjonowanie jako całość. 

Postawa

Pilates wzmacnia mięśnie głębokie, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy bez nadmiernego wysiłku. Pomaga również rozluźnić napięcia ograniczające pozostawanie w zdrowej postawie 

Koordynacja

Treningi poprawiają możliwości układu nerwowego w sterowaniu ciałem. Zwiększa się priopriocepcja i zdolność do poprowadzenia precyzyjnego ruchu.

Ergonomia i płynność ruchu

Ciało uczy się używać mięśni w sposób bardziej optymalny. Utrzymanie postawy i poprowadzenie ruchu staje się lżejsze w odczuciu i mniej siłowe. Zmniejsza się odczucie walki z ciałem.

Poprawa samopoczucia

Na to że ćwicząc pilates czujemy się lepiej wpływa wiele czynników - swobodny oddech, endorfiny związane z treningiem, zmniejszenie napięć. Układ nerwowy zyskuje większą zdolność regulacji i powracania do stanu równowagi emocjonalnej. 

Czucie konia

Dzięki poszerzeniu czucia własnego ciała lepiej odbieramy również sygnały płynące z końskiego ciała. Dokładniej czujemy różnicę w jego ruchu i napięciach. Możemy łatwiej wspierać ciało konia w swobodnym ruchu.

Symetria

Wyrównywanie napięć i równomierne wzmacnianie ciała odnosi się również do osiągania większej symetrii w postawie ciała  oraz bardziej symetrycznego poruszania ciałem.

Mobilność

Pomaga przywrócić fizjologiczne (czyli naturalne dla danego ciała) zakresy ruchu w stawach. Ograniczone na skutek np spędzania dużej ilości czasu w bezruchu, lub w niekorzystnych pozycjach.

Czucie własnego ciała

Trening pomaga przywrócić precyzyjne czucie poszczególnych części swojego ciała, ich położenia, pozycji oraz odczuwania minimalnych różnic i ruchu. 

Równoważenie napięć

Pilates równoważąc ciało pomaga zmniejszyć ilość kompensacji i nadmiernego napięcia mięśni, powstałych w wyniku radzenia sobie z ciała z dysbalansem. 

Oddech

Swoboda oddechu poszerza się zarówno dzięki temu, że ciało przestaje męczyć się w walce o porządany ruch. Lekkość oddechu poprawia też  wyrównanie napięć w obrębie tułowia oraz postawa ciała, która mniej ogranicza funkcję przepony oddechowej .

Lekkość i sylwetka

Pilates może być nastawiony na wzmocnienie i przywrócenie szeroko pojętej równowagi w ciele , ale może też bardzo skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów oraz wyrzeźbić ciało w harmonijny sposób. 

Niwelowanie bólu

Pilates pomaga rozwijać mięśnie wspierające kręgosłup, miednicę, stawy biodrowe czy kolana. Bardziej ergonomiczny ruch i świadome odnajdywanie jak najkorzystniejszych pozycji poszczególnych części ciała pomaga nie przeciążać różnych struktur np stawów, kręgosłupa czy mięśni. 

IMG_0666.PNG

Dla kogo?

  • Jeźdźców na każdym poziomie, którzy chcieliby poczuć się w swoim ciele swobodniej.

  • Jeźdźców potrzebujących zaminy swojego wzorca ruchu w siodle.

  • Dla osób, które jeżdżą regularnie i wciąż mają odczucie, że  ich ciało potrzebuje wsparcia w drodze do optymalnego funkcjonowania w siodle.

  • Osób, które jeżdżą rzadko i ich ciało nie ma wystarczającej sprawności by jeździć swobodnie. 

  • Jeźdźców, którzy mają poczucie, że jakaś część ich ciała "nie słucha ich mózgu" ;)

  • Osób, odczuwających po jeździe jej negatywne skutki (ból. dyskomfort, napicie).

  • Jeźdźców mających odczucie walki z własnym ciałem w siodle.

  • Osób dla których jazda konna wiąże się z odczuciem stresu.

IMG_0668.PNG

Czy są przeciwskazania? 

Tak. Niektóre schorzenia, skutki kontuzji czy zmiany zwyrodnieniowe np w kręgosłupie czy w stawach są przeciwwskazaniem do wykonywania poszczególnych ćwiczeń. 

 

Jeśli borykasz się z tego typu problemami i masz wątpliwość czy pilates będzie dla Twojego ciała bezpieczny, zapytaj o to swojego ortopedę, fizjoterapeutę lub osteopatę. Może okazać się, że odradzą Ci taki trening lub udziela instrukcji jakich dokładnie ćwiczeń potrzebujesz unikać. 

IMG_0669.PNG

Jak to wygląda technicznie?

Dołączając do treningów otzrymujesz dostęp do zamkniętej grupy na facebooku. Masz w niej dostęp do wszystkich nagranych treningów od początku jej istnienia. treningi będą otagowane poziomem trudności. 

Nowe treningi będą nagrywane w każdy

poniedziałek

o godzinie 18:30

Startujemy 11 marca 2024.

Możesz dołączyć na żywo, lub wykonać dowolny trening w dowolnym czasie. 

Czas treningu to 45-55 min.

Niektóre treningi będą skonstruowane w taki sposób, by poźniej można było je dzielić na krotkie 20-30 min treningi do wykonywania przy mniejszej ilości czasu :)

Jaki jest koszt?

Miesiąc treningów kosztuje 90 zł 

Co zawiera:

1 trening w tygodniu na żywo w tygodniu

Dostęp do wszystkich treningów od początku grupy.

Możliwość wysłania do mnie filmu wykonywanych przez siebie poszczególnych ćwiczeń i skonsultowania ich poprawności wykonywania. 

Trening próbny za free

Aby otrzymać TRENING DEMO - czyli, krótszą bezpłatną wersję,

kliknij poniższy przycisk i wypełnij formularz. 

Jak dołączyć?

By dałączyć do grupy kliknij poniższy przycisk i przejdź na stronę sklepu. Tam możesz opłacić miesiąc treningu. Pod koniec miesiąca otrzymasz ode mnie maila z informacją, że zbliża się termin płatności za kolejny trening i link do płatności. Pod koniec każdego miesiąca decydujesz czy dołączasz na kolejny. 

bottom of page