top of page

INSTYTUT JAZDY KONNEJ

IMG_3917.jpg
O NAS
Instytut Jazdy Konnej powstał, aby wspierać jeźdźców w aspekcie pracy nad własnym zdrowiem oraz dobrostanem koni. Poprzez pomoc w osiągnięciu fizjologicznej sprawności fizycznej, tworzymy podstawę do rozwoju w pełnym zakresie możliwości jeźdźca i konia, niezależnie od dyscypliny czy poziomu.

Dążymy do poprawiania zdrowia i bezpieczeństwa jeźdźców i koni, zapobiegania przeciążeniom w sporcie i rekreacji , zwiększenia poziomu wydajności  oraz harmonijnej współpracy człowieka i konia. Niewłaściwe wzorce ruchowe jeźdźca, oprócz niekorzystnego wpływu na jego ciało, oddziałują na ruch i postawę konia. Również kompensacje powstałe

w ciele konia w wyniku przebytych urazów mogą stanowić problem dla zachowania zdrowego wzorca w ciele jeźdźca.

Opieramy się na badaniach naukowych, doświadczeniu i wiedzy różnych dziedzin naukowych oraz terapeutycznych w ramach współpracy międzynarodowej, a także doświadczeniu w pracy z jeźdźcami i końmi.  Nasze działania obejmują badania naukowe, dydaktykę, doradztwo oraz praktyczną opiekę i trening.

Zamierzamy uświadamiać i uczyć przez doświadczenie relacji poszczególnych części ciała człowieka miedzy sobą, a także tych partii z koniem.

 

 

Zobacz >    PODSTAWA DZIAŁALNOŚCI

 

 

Pracując z wiodącymi naukowcami i praktykami na świecie tworzymy kolejny krok w zrozumieniu człowieka, a także w zrozumieniu człowieka w kontekście konia, oraz konia w kontekście człowieka i środowiska. 

Nie tworzymy systemu będącego jedyną słuszną instrukcją obsługi konia, ale otwieramy przestrzeń do zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem pełnego potencjału, niezależnie od dyscypliny, szkoły czy nurtu , którym para podąża.

20181031-_MG_9269.jpg
bottom of page