top of page

O nas

Instytut jazdy konnej powstał z szacunku do ciała jeźdźca i konia.

 Naszym celem jest poprawa ich funkcjonowania ciała jeźdźca oraz konia we wzajemnej relacji. Wspieranie jeźdźców w dbaniu o własne zdrowie oraz dobrostan koni. Zwiększanie świadomości o tym co wspiera ciało, a co je obciąża. Pokazywanie praktycznych, dostosowanych do danej ludźko-końskiej pary strategii zmian i rozwoju.
20181018-_MG_7635.jpg

Nasze Story

czyli jak doszło do powstania Instytutu?

Na początku była kontuzja i potrzeba naprawienia przeciążonych części człowieka (Magda Senderowska) oraz skuteczna pomoc osteopaty (Rafał Wysocki),  która zapoczątkowała wielogodzinne dyskusje i wymiany doświadczeń na temat funkcjonowania ciała jeźdźca w siode i poza nim. Doświadczeniem Rafała w pracy z jeźdźcami w jego gabinecie, było zaobserwowanie powtarzających się niekożystnych wzorców i dysfunkcji. Okazało się, że  jego wiedza pozwalała, oprócz skutecznego leczenia, zapobiegać ich powstawaniu.  Postanowiliśmy połączyć siły i poszukać drogi do wspierania zdrowia jeźdźców i koni w szerszym zakresie.

W rezultacie mamy pierwszą w Polsce klinikę zajmującą się zdrowiem jeźdźców...

Jak wspieramy ciała jeźdźców i koni

Ponieważ każdy organizm jest inny, ma inne możliwości, obciążenia i potrzeby, szukamy najlepszej strategii rozwoju i wsparcia indywidualnie. Chcemy by sposób używania ciała był oparty na fizjologicznych możliwościach danego organizmu. Staramy się pokazywać drogę do tego jak przyjaźnie komunikować się z własnym oraz końskim ciałem. Zamiast walki o osiągnięcie określonej postawy i sztywno określonej ramy, proponujemy stopniowy rozwój, uwzględniający poczucie lekkości, płynności ruchu i harmonii z koniem.
 
Szczególnie ważne jest dla nas zapobieganie przeciążeniom i kontuzjom zarówno  jeźdźca jak i konia.  Badamy wzajemny wpływ zaburzeń równowagi, napięć i kompensacji w ciele konia i człowika na jego grzbiecie.  Szukamy rozwiązań, które pozwolą zrównoważyć deficyty. 
 

Naszą bazą jest wiedza i wieloletnie doświadczenie z różnych dziedzin związanych z medycyną, wspieraniem zdrowia człowieka i konia, treningiem i dobrostanem koni.  Mając dostęp do badań naukowych oraz wsparcie naukowców i praktyków z całego świata dążymy do jak najbardziej praktycznego wykorzystania dostępnych zasobów i medycyny dla dobra jeźdźca i konia. ​

 

Pierwsza w Polsce KLINIKA zajmująca się zdrowiem jeźdźców

Jest to klinika specjalizująca się w fizjoterapi i osteopatii. Dzięki tej współpracy mieliśmy możliwość opracowania i wdrożenia w praktykę nowej koncepcji treningu jeźdźców. 


Klinika daje nam możliwość rozwiązywania problemów z ciałem jeźdźców w szerokim zakresie.

Mamy dostęp do precyzyjnej diagnostyki, skutecznego leczenia skutków urazów jeźdźców, nowoczesnych metod rehabilitacji oraz równoważenia deficytów w ciele. 

Analiza posturalna i funkcjonalna w odniesieniu do sił działających na końskim grzbiecie pozwala na ukierunkowanie treningu na zrównoważony rozwój ciała bez generowania przeciążeń i urazów. Eliminujemy błędy funkcjonalne często pomijane w treningu jeździeckim poprzez poszerzanie wiedzy i świadomości jeźdźców oraz instruktorów. 

Zobacz stronę Kliniki

Kim jesteśmy?

Jeśli chcesz poznać więcej informacji o każdym z nas wejdź tu

Dane firmy

EQUI MS Sp. z o.o. 

Kaborno 62, 11-030 Purda

NIP: 7393971246

REGON: 522748295

KRS: 0000985839

bottom of page