Warsztaty dla uczestników wakacji w siodle w Stajni Jasminum

W wakacje 2020 kolejny już raz zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach, które poprowadzimy podczas jednego z turnusów:

Rozszerzony o nasze warsztaty będzie turnus III, który odbędzie się w terminie 26.07 – 7.08.2020. Same warsztaty obejmują dwa dni.

Program turnusu rozszerzony będzie warsztaty rozwijające dla jeźdźćow, w ramach współpracy z Instytutem Jazdy Konnej.  Dwa dni w trakcie turnusu będą zajęciami w ziemi i w siodle z  osteopatą i wykwalifikowanym instruktorem.  

Celem warsztatów jest lepsze  przygotowanie ciała do wyjątkowych warunków panujących w siodle. Będziemy pracować nad wyzbyciem się starych, niekorzystnych nawyków ruchowych, które prowadzą do pojawienia lub pogłębienia wad postawy oraz objawów bólowych. Utrudniają również jeźdźcom stanie się „wygodnym plecakiem” dla swojego wierzchowca.

Warsztaty obejmują:

  • Analizę posturalną i funkcjonalną  jeźdźców.

  • Działania na bazie fizjoterapii i osteopatii prowadzące do zmiany postawy na prawidłową

  • Treningi w siodle.

  • Zajęcia z ziemi

Jazda konna  generuje specyficzne obciążenia, na które narażone jest ciało człowieka podczas jazdy. Jeździec  inaczej niż w większości sportów, nie porusza swoim ciałem wyłącznie za pomocą pracy własnych mięśni, ale ruch nadaje mu dynamiczna  i często zamaszysta praca ciała konia. Aby jazda konna była zdrową aktywnością fizyczną, prowadzącą do usprawniania a nie blokad, usztywnień i mechanizmów kompensacyjnych, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie oraz zrozumienie i poczucie biomechaniki własnego ciała w kontekście konia.

Podczas zajęć dzieci otrzymają indywidualne wskazówki oraz ćwiczenia wspomagające odnalezienie fizjologicznej postawy oraz wzorca ruchu podczas jazdy konnej, które mają wpływ także na funkcjonowanie ciała poza zajęciami w siodle.  

Dążymy do tego by jeździec i koń czuli się dobrze we własnym ciele , a żaden dyskomfort nie zakłócał pozytywnego procesu budowania coraz większej harmonii z koniem.

 

Po konsultacjach rodzice uczestników otrzymają informację z o wadach postawy, o silnych i słabych stronach dosiadu uczestników i wskazówki na co warto zwrócić uwagę w dalszym procesie edukacji jeździeckiej.

 

Opis całych wakacji w siodle na stronie Stajni Jasminum:

http://stajniajasminum.pl/jazdakonna/wakacje-w-siodle/