WARSZTATY - FIZJOLOGICZNA POSTAWA W SIODLE  

Zapraszamy na warsztaty dosiadowe z osteopatą podczas, których będziemy pracować z jeźdźcami nad budowaniem fizjologicznej postawy – czyli takiej, która zapewnia optymalne zrównoważenie i stabilność ciała, wymaga minimalnego wysiłku mięśniowego, zapewnia dużą wydolność statyczno-dynamiczną oraz stwarza warunki właściwego ułożenia i działania narządów wewnętrznych


Co to oznacza w siodle?

  • Możliwość odnalezienia równowagi w ruchu z jak najmniejszym wysiłkiem dla ciała – zniwelowanie odczucia walki w własnym ciałem w siodle na rzecz poczucia płynności i lekkości.

  • Uniknięcie obciążeń i kontuzji spowodowanych nieprawidłową reakcją ciała na zamaszysty ruch konia.

  • Możliwość większej kontroli własnego ciała – świadomego i bardziej precyzyjnego oddziaływania sygnałami na ciało wierzchowca.

  • Lepszą adaptację ciała do ruchu konia – płynne i nie ograniczające konia podążanie za jego ruchem. Umożliwienie mu swobodnej pracy grzbietem, szyją oraz zadem.

  • Stopień swobody w ciele, który jeździec jest w stanie zapewnić koniowi ma wpływ na funkcjonowanie organizmu konia – przede wszystkim układu mięśniowo-powięziowego ale także wszystkich innych układów.

  • Ponieważ w pracy z jeźdźcami okazuje się, że możliwość świadomego poruszania poszczególnymi częściami ciała w pożądanych kierunkach nie jest tak oczywiste jak mogłoby się wydawać, ciało potrzebuje odpowiedniego przygotowania - m.in. nauczenia układu nerwowego „jak to zrobić by coś zrobić” na ziemi, a potem w utrudnionych warunkach jakimi jest grzbiet konia.

 

 

Odpowiednie ćwiczenia pozwalają na wyzbycie się nieprawidłowych nawyków ruchowych, które utrudniają jeźdźcom stanie się „wygodnym plecakiem” dla swojego wierzchowca, a przy tym skutecznym jeźdźcem, komunikującym się ze swoim koniem w sposób w czytelny i zgodny z jego ruchem.

Warsztaty skierowane są do jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania.

Podczas zajęć uczetnicy otrzymają indywidualne wskazówki oraz ćwiczenia wspomagające odnalezienie fizjologicznej postawy oraz wzorca ruchu podczas jazdy konnej, które mają wpływ także na funkcjonowanie ciała poza jazdą konną.

W programie:


Nie są ciężkie fizycznie ale wymagają dużo skupienia. Jest to proces edukacyjny, a nie wzmacniający. Zajęcia są bardziej wymagające psychicznie ponieważ ważna jest interpretacja i precyzja ruchu. Ciało odnajduje nowe ścieżki – przeorganizowuje się do funkcjonowania w bardziej naturalny sposób.

  • Treningi indywidualne w siodle.

Warsztaty prowadzi:

Rafał Wysocki - mgr fizjoterapii
certyfikowany terapeuta Anatomy Trains
certyfikowany terapeuta Rolfingu
nauczyciel matody Feldenkraisa
dyplomowany osteopata

oraz
instruktor jazdy konnej Magdalena Senderowska

Termin: 21-22. 09.2019

Czas trwania warsztatów:
Sobota: 9:00 – ok 17:00
Niedziela: 9:00 – ok 16:00
Zakończenie w zależności od ilości uczestników


Miejsce:
Dom dom kasztanami .
Ruda 8, 96-100 Skierniewice


Koszt:
670 zł

Cena obejmuje udział w warsztatach wraz z treningami w siodle oraz kosztem wypożyczenia konia z ośrodka.


Na miejscu istnieje możliwość noclegu w cenie 60 zł
Oraz wyżywienia:
Śniadanie – 15 zł.
Obiad – 30 zł
Kolacja – 15 zł


Zgłoszenia prosimy kierować mailem na adres:
info@instytutjazdykonnej.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto podane w mailu zwrotnym po zgłoszeniu.