top of page
IMG_3593.png

TRENING JEŹDŹCÓW

Prowadzimy treningi indywidualne nastawione na budowanie fizjologicznej postawy - czyli takiej, która zapewnia optymalne zrównoważenie i stabilność ciała, wymaga minimalnego wysiłku mięśniowego, zapewnia dużą wydolność statyczno-dynamiczną oraz stwarza warunki właściwego ułożenia i działania narządów wewnętrznych.

 

Daje również możliwość większej kontroli własnego ciała – świadomego i bardziej precyzyjnego oddziaływania sygnałami na ciało wierzchowca.

 

Jeźdźcy otrzymują wskazówki w siodle oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia na ziemi prowadzące do prawidłowego używania ciała podczas jazdy konnej, pozwalającego uniknąć obciążeń i kontuzji oraz poprawić oddziaływanie, wyczucie, jakość komunikacji oraz relacji między jeźdźcem i dosiadanym przez niego koniem.

Zwracamy uwagę na interakcję jeźdźca z koniem – wpływ postawy człowieka na funkcjonowanie ciała wierzchowca, subtelne oddziaływanie pomocami jeździeckimi oraz lekkość w odpowiedzi konia, dzięki której jeździec nie męczy się podczas jazdy, dezorganizując swoje ciało mocnym działaniem na konia.

IMG_2917.png

TRENING KONI

Oferujemy wsparcie w opracowaniu odpowiedniego treningu koni dążącego do prawidłowego rozwoju fizycznego i budowaniu chęci współpracy  z jeźdźcem.  

 

Poprzez budowanie świadomości tego co prawidłowe, zgodne z biomechaniką i fizjologią konia pomagamy jeźdźcom i trenerom ocenić, czy rozwój konia zmierza we właściwym kierunku bez szkody dla zdrowia oraz motywacji konia.  Pomagamy zrozumieć jaka postawa i oddziaływanie jeźdźca na konia pozwoli mu na rozwój w kierunku lekkości i swobody w ciele, a nie ograniczy dodatkowo.

Tym, do czego dążymy w treningu konia jest spokojny, zrównoważony, bezpieczny wierzchowiec, czujący się komfortowo pod swoim jeźdźcem.

Dążymy do zwiększania swobody w ciele, który jeździec jest w stanie zapewnić koniowi dzięki zrozumieniu wpływu własnego wzorca ruchu oraz umiejętności oddziaływania pomocami jeździeckimi na funkcjonowanie organizmu konia – przede wszystkim układu mięśniowo-powięziowego ale także wszystkich innych układów.

 

Odpowiednie przygotowanie z ziemi oraz dobór ćwiczeń pod siodłem  pomagają zapobiegać urazom, poprawiać sprawność i chęć do współpracy, a także mogą wesprzeć rehabilitację konia po przebytym urazie.

20190506-_MG_9581.jpg

SZKOLENIA I WARSZTATY

Prowadzimy warsztaty ukierunkowane na prawidłowy rozwój jeźdźca i konia w aspekcie właściwego używania ciała, skierowane do osób jeżdżących konno na różnym poziomie, instruktorów i właścicieli koni.  

 

Ponadto zaplanowane jest szkolenie dla osteopatów DO i chiropraktyków DC

z udziałem koni, obejmujące zajęcia z posturologii i fenomenologii przestrzennej

z pogłębianiem czucia terapeutów.

Zobacz  >

KONSULTACJE ON-LINE

Oprócz treningów i konsultacji na żywo istnieje również możliwość skonsultowania jeźdźca, konia lub pary on-line. 

bottom of page